מאמרים אחרונים
השיטות הטכניות לביצוע הפלה
השיטות נבדלות לפי גיל ההריון בעת ביצוע ההפלה ולכן ישנן כמה שיטות שונות כמו: הפסקת הריון תרופתית, גרימת לידה וגרידה. כל השיטות המבצעות הפלה, לכולן מכנה משותף: סבל בלתי יתואר לעובר חסר האונים שאינו יכול להתמודד ולהילחם.
מצגת חייו של העובר
מצגת המתארת את חייו הספורים של עובר ברחם אימו לפני הפלה.
יומנו של תינוק
מסרגה מודרנית
על הנייר זה נשמע מבטיח: "אישה שרוצה להיפטר מהריון לא רצוי בולעת חמישה כדורים, הולכת הביתה ועושה הפלה. פתרון קל ונוח, עם אחוזי הצלחה גבוהים, עד שנזכרים בפרט הקטן שגינקולוגים נוטים לשכוח לפעמים: מסביב לרחם יש אישה.
הפלות - סיכון להריון מאוחר יותר
הפלות מגבירות את רוב הסיבות המשמעותיות ללידה טרם זמנה, כולל תנוחה לא נכונה של העובר ושל השליה וצירים ספונטנים מוקדמים. נשים שעברו הפלה, נוטות ללדת תינוק פג מאוחר יותר, כמעט פי שניים מנשים שלא עברו הפלה, כך עולה ממחקר חדש.
הפלה מלאכותית מעלה הסיכון להפרעות נפשיות
חוקרים בשוודיה מצאו כי נשים שעברו הפלה מלאכותית עלולות לסבול ממצוקות נפשיות גם חמש שנים לאחר ההפלה. זאת בניגוד למצוקה נפשית לאחר הפלה טבעית, שיכולה להימשך כשישה חודשים "בלבד".
הכרעה גורלית
מסע מרתק אל עולמו של העובר לאור מחקרי המדע המודרני וע``פ תורת הקבלה. באיזה שלב נכנסת הנשמה אל הגוף? האם העובר שומע וקולט רשמים מן החוץ? האם העובר בר דעת? ממתי העובר חי ונושם? מדוע הפלה היא בעצם השמדת חיים?
הסיכונים והסיבוכים
הפלה מלאכותית כרוכה בסיכונים ובסיבוכים שונים – מידיים ומאוחרים, וכן עלולה היא לגרום לתמותת אמהות. הסיבוכים המיידיים כוללים : קרע של הרחם; קרע של צוואר הרחם; דימומים; זיהומים מקומיים וכלליים; תסחיפים ריאתיים; חום; כאבים; הרעלת מים; פרכוסים; הלם; פגיעה באיברים תוך-בטניים.
על הפלות ועל תסמונת דאון
אחת משבע מצוות בני נח היא איסור הרציחה, וכפי שנאמר בפרשת נח (בראשית ט, ו): "שופך דם האדם באדם דמו ישפך, כי בצלם אלקים עשה את האדם". ודרש רבי ישמעאל, שגם מי שהורג עובר חייב מיתה, שנאמר: "שופך דם האדם 'באדם' דמו ישפך", ואיזהו אדם שבאדם, זהו עובר (סנהדרין נז, ב).
אולטרסאונד - החלון לרחם
לרובנו יש אלבום עם תצלומים משנתנו הראשונה בעולם הגדול. אך לפי דבר אלוהים, חיינו התחילו עוד לפני יום לידתנו. הם התחילו ברגע ההפריה – התחברות זרע אבינו וביצית אימנו. מה בדיוק קרה באותם חודשים חבויים של חיינו? הטכנולוגיה של היום מאפשרת לנו לחוות מחדש את האירועים המרעישים של אותם תשעה חודשים.
רופא ביצע הפלה בביתו ולאשה נגרם זיהום
רישיונו של גינקולוג בכיר נשלל לחודש בגלל הפסקת הריון בלתי חוקית שעשה בביתו לבת 21, אך משרד הבריאות לא הודיע לציבור. היום אמורים להסתיים 30 ימי שלילת הרישיון של הגינקולוג הבכיר, הד"ר שמחה לצר.
< קודם 3 4 5 6 הבא >
חשבון משתמש
שלום אורח/ת

התחבר | משתמש חדש

לקישורים נוספים...

חיפוש

לתמונות נוספות...