מאמרים אחרונים
שני סוגי הפלות
קיימים שני סוגים של הפלות: הפלות טבעיות והפלות יזומות (מלאכותיות). דמם לדני (וגינלי) הוא לעתים קרובות הסימן הראשון להפלה והוא עלול להיות מסוכן.  תחילה אמנם כמות הדמם קטנה, אך היא עלולה לגבור ולהביא את האישה לידי מצב שנקרא הלם תת-נפחי, הנובע מאבדן כמות דם ניכרת. בגלל הדמם הרב תחוש האישה סחרחורת, דפיקות לב מואצות וזיעה קרה.
עלייה בשימוש בגלולת ההפלה
דו"ח חדש של משרד הבריאות קובע כי במהלך שנת 2006 עברו 786 נערות בנות מתחת לגיל 17 הפסקת היריון חוקית. בנוסף, נתוני הדוח מצביעים על עליה מתונה במספר הנשים הנוטלות את גלולת ההפלה "מיפג'ין", החוסכת את ההליך הכירורגי של ההפלה.

אולטרה-סאונד תלת מימדי
צילומים ותמונות של תינוק ברחם אימו - מדהים ומרתק.
ובחרת בחיים
לבחור בחייםהתינוק הזה היה אמור להיות נחמתנו, כרטיס הכניסה שלנו לחיי משפחה רגילים. אך נדמה היה שהגורל שוב מציב מכשולים בדרכנו, והפעם מכשול גדול במיוחד. להפיל? להפיל את תקוותנו היקרה? איך יגיב בעלי? איך יגיבו הוריי?
כ-20 אלף הפלות חוקיות נעשות בכל שנה
כ-20 אלף הפלות חוקיות נעשות בכל שנה, ועל פי הערכות שונות, עוד כמה אלפים של הפלות לא חוקיות. למי מותר ולמי אסור להפיל בישראל, איך מתבצעת ההפלה ולמי צריך לפנות במקרה כזה?
 
חיים שלמים ברחם
מצגת מדהימה המתארת את שלבי התפתחות העובר.
70 אלף נשים מתות מדי שנה מהפלה לא בטיחותית

דו"ח שהתפרסם בשיתוף עם ארגון הבריאות העולמי חושף נתונים קשים בכל הקשור להפלות ברחבי העולם: 13% ממקרי המוות של אמהות בעולם נגרמים מהפלות, וזאת בשל הליכים לא בטיחותיים, בעיקר בשל מדיניות האיסור על הפלות במקומות רבים בעולם.

הפלות-רצח עם או פיתרון כלכלי נוח?

כ-50 אלף הפלות מתבצעות בישראל מדי שנה, כ-22 אלף מתוכן מתבצעות באופן חוקי ועוד קרוב ל-30 אלף באופן לא חוקי העלולות לסכן את האישה. הסיבה העיקרית לביצוע הפלה יזומה, נובעת בשל שיקולים כלכליים. כלומר, ההורים מחליטים לוותר על התינוק בטענה שאין ביכולתם לכלכלו בעתיד.

הפלות מיותרות
אתה שואל את עצמך: מה קורה כאן? מצד אחד נעשים מאמצים אדירים כדי להביא עוד ילד לעולם, ומצד שני גודעים בהינף-יד את חייהם של עשרות-אלפי עוברים? מה השיקולים? כלכליים? נפשיים? מציאות זו מפליאה על רקע תופעה אחרת שקיימת בימינו, ואף היא נעשית בידי רופאים - הפלות מלאכותיות.
הגדרת המושג "הפלה"
הפלה מוגדרת כ"הפסקת הריון", קודם שהעובר נעשה בר קיימא. מבחינה מדעית, כאשר ההפלה מתרחשת לפני 12 שבועות הריון היא מוגדרת כהפלה מוקדמת, וכאשר היא מתרחשת לאחר תאריך זה, ועד 20 שבועות הריון, היא מוגדרת כהפלה מאוחרת.
< קודם 2 3 4 5 6 הבא >
חשבון משתמש
שלום אורח/ת

התחבר | משתמש חדש

לקישורים נוספים...

חיפוש

לתמונות נוספות...