מאמרים אחרונים
הסיפור של אולגה
אולגה היא גולשת שביקרה באתר "מפי עוללים", קראה מאמרים וסיפורים אישים והרגישה צורך לספר את סיפורה האישי, לחזק נשים ולייעץ להן לפני ביצוע ההפלה, לדבר עם ההשלכות ועל הקשיים הנפשים שבאים לאחר מכן. היא והגיבה באחד הסיפורים את התגובה הבאה.
מתה מוות קליני לאחר הפלה - ושבה לחיים
דרמה בתל השומר: אישה בהריון שעברה הפלה לקתה בתסחיף מי שפיר. בתוך דקות פסק לבה מלפעום והיא נכנסה למצב של מוות קליני. לאחר החייאה בת שעתיים בהשתתפות מרדימים, גינקולוגים, מנתחים ואחיות - חזרה החולה לחיים והתעוררה כעבור מספר שעות. מצבה יציב.
87% מהדתיות לא יפילו אם העובר סובל מפיגור

6% מהנשים היהודיות החילוניות לא יעשו הפלה, גם אם יתגלה בעובר מום שיגרום לו לפיגור שכלי. כך עולה מנתונים שהציג פרופ' מוטי שוחט, מנהל המכון הגנטי ב"שניידר" וב"בילינסון".

כל מה שרצית לדעת על הפלה טבעית והפלה יזומה
פרופ' דניאל זיידמן, מנהל יחידת מחקר אגף נשים מ-"שיבא", מסביר את ההבדל בין הפלה יזומה להפלה טבעית, הסיבות המובילות להפלה טבעית ומפרט את הדרכים השונות שבהן ניתן להפיל באופן יזום. ד"ר חביבה אייל, פסיכולוגית קלינית ומטפלת משפחתית וזוגית, דנה בתחושת האובדן אשר נגרמת לאישה בעקבות ההפלה, על רגשות האשמה והבושה, ועל ההתמודדות הזוגית עם האובדן.
בישראל מעודדים הפלת עוברים לא "מושלמים"
כך עולה ממחקר שערכה דוקטורנטית באונ' ת"א. מדי שנה מתבצעות 3,400 הפלות בגלל מום גופני בעובר, בעידוד הרופאים. באחד המקרים הציע רופא להפסיק הריון בגלל שלעובר היה "פין קטן"...
זעקה אילמת
למי שיש ספקות לגבי הפלות, מי שחושב/ת עדיין, שהפלה היא עניין פעוט ושכלל לא מדובר ברצח גמור, מי שלא יודע/ת איך נראית הפלה ומה עובר על העובר בזמן הפלה, כדאי שיצפה בסרט זה שהינו סרט המחשה כיצד ואיך מתבצעת הפלה.
על הקשר בין הפלות לסרטן השד
השאלה אם קיים קשר כזה עוררה ויכוח עוד בשנת 1996, כשהחוקרים ניתחו לראשונה 21 מחקרים והסיקו, כי אכן קיים קשר בין הפלות יזומות לסרטן השד.
הגלולה להפסקת היריון - מסוכנת!
האמריקנים הגבירו את האזהרות מפני גלולת ההפלה הנמכרת בישראל בשם מיפג'ין.
הסיבה: אישה שמתה משימוש בכדור מקרה שלישי בארבע שנים.
חצי מהישראלים מתנגדים להפלות
48% לא היו מפילים במקרה של מום בעובר ונשים תומכות בהפלות יותר מגברים...כמחצית מהציבור הישראלי מתנגדים לביצוע הפלות - כך עולה מסקר שביצע מכון גיאוקרטוגרפיה לארגון "משפחה חדשה" במסגרת מחקר בנושא הפלות.
הפלות בעקבות הריון לא רצוי

"הועדה לקידום מעמד האישה", דנה בהצעה לסדר היום של ח"כ אורי אריאל שטען לצורך להתרכז בחינוך למניעת הריון והקטנת אחוז ההפלות המאושרות.

< קודם 1 2 3 4 5 הבא >
חשבון משתמש
שלום אורח/ת

התחבר | משתמש חדש

לקישורים נוספים...

חיפוש

לתמונות נוספות...