סטטיסטיקות

ראשי >סטטיסטיקות
הערכה: כ-40 אלף הפלות מתבצעות בישראל כל שנה

כמעט מחצית הפסקות ההריון בישראל נעשות בבתי חולים פרטיים. ב-2003 פנו 21,226 נשים לוועדות להפסקת הריון, ו-20,841 קיבלו אישור לכך. בשנים האחרונות, שיעור הפסקות ההריון בישראל עומד על כ-12 לאלף נשים בגיל הפריון. כך עולה מדו"ח שפירסם אתמול משרד הבריאות.

הפלות הורגות 70,000 נשים בכל שנה
כ-40 נשים בכל דקה עוברות הפלה לא בטוחה ו-200 מתות כתוצאה מכך בכל יום. ניתן למנוע מקרי מוות אלו וכן נכויות שונות כתוצאה מהפלות לא בטוחות.
ישראל בתחתית טבלת ההפלות האירופית
מחצית מההפלות: בגלל היריון מחוץ לנישואים. 20 אלף נשים פנו ב-2003 לוועדות להפסקת היריון. על כל 1,000 לידות בישראל מתבצעות 139 הפלות - פחות מכל מדינות אירופה, מלבד יוון ובלגיה. כך עולה מנתוני משרד הבריאות, המצביעים כי שיעור הפסקות ההיריון בארץ ממשיך לרדת.
87% מהדתיות לא יפילו אם העובר סובל מפיגור

6% מהנשים היהודיות החילוניות לא יעשו הפלה, גם אם יתגלה בעובר מום שיגרום לו לפיגור שכלי. כך עולה מנתונים שהציג פרופ' מוטי שוחט, מנהל המכון הגנטי ב"שניידר" וב"בילינסון".

חצי מהישראלים מתנגדים להפלות
48% לא היו מפילים במקרה של מום בעובר ונשים תומכות בהפלות יותר מגברים...כמחצית מהציבור הישראלי מתנגדים לביצוע הפלות - כך עולה מסקר שביצע מכון גיאוקרטוגרפיה לארגון "משפחה חדשה" במסגרת מחקר בנושא הפלות.
עלייה בשימוש בגלולת ההפלה
דו"ח חדש של משרד הבריאות קובע כי במהלך שנת 2006 עברו 786 נערות בנות מתחת לגיל 17 הפסקת היריון חוקית. בנוסף, נתוני הדוח מצביעים על עליה מתונה במספר הנשים הנוטלות את גלולת ההפלה "מיפג'ין", החוסכת את ההליך הכירורגי של ההפלה.

חשבון משתמש
שלום אורח/ת

התחבר | משתמש חדש

לקישורים נוספים...

חיפוש

לתמונות נוספות...