כתבות בעיתונות

ראשי >כתבות בעיתונות
כשמוותרים על העובר: כל הדרכים להפסקת הריון

צילום: גבי מנשהכ-20 אלף הפסקות הריון חוקיות מתבצעות בישראל, ומספר דומה של הפלות לא חוקיות. מהם השלבים שצריכה לעבור אישה הרוצה להפסיק את הריונה, האם גלולת ההפלות בטוחה, מהן הסכנות בגרידה ומה עושים כשההריון מתגלה מאוחר? הכל אודות תהליך ההפלה...

עשרות הפלות מיותרות בכל שנה
נשים רבות הנשאות את וירוס ההיריון CMV מחליטות לבצע הפלה - אף שהסבירות שהנגיף יביא ללידת תינוק פגוע נמוכה מאוד. מומחה: "חשוב להמתין עם ההחלטה עד בדיקת מי שפיר.
מתה מוות קליני לאחר הפלה - ושבה לחיים
דרמה בתל השומר: אישה בהריון שעברה הפלה לקתה בתסחיף מי שפיר. בתוך דקות פסק לבה מלפעום והיא נכנסה למצב של מוות קליני. לאחר החייאה בת שעתיים בהשתתפות מרדימים, גינקולוגים, מנתחים ואחיות - חזרה החולה לחיים והתעוררה כעבור מספר שעות. מצבה יציב.
בישראל מעודדים הפלת עוברים לא "מושלמים"
כך עולה ממחקר שערכה דוקטורנטית באונ' ת"א. מדי שנה מתבצעות 3,400 הפלות בגלל מום גופני בעובר, בעידוד הרופאים. באחד המקרים הציע רופא להפסיק הריון בגלל שלעובר היה "פין קטן"...
בחירה או חיים
בחירה או חייםבעוד תומכי ההפלות חוגגים ניצחון, הרפואה המתקדמת מציבה סימני שאלה קשים בפניהם. וכך ניצבים היום בין היתר, בפני הדילמה של הגיל המוקדם ביותר בו יש לעובר סיכוי לחיות, שכן מדובר בחיים של אדם אחר שיכול להיוולד ולחיות חיים מלאים.
הצעה: לאסור הפלות לאחר השבוע ה-22 להריון
ח"כ נסים זאב (ש"ס) מציע לשנות את המצב כיום, שבו ועדה מיוחדת מאשרת הפלות מלאכותיות ולאסור הפלות לאחר השבוע ה-22, משום שלדבריו מדובר ב"רצח". לעומתו, ח"כ זהבה גלאון (מרצ) מציעה לבטל את הצורך באישור מהוועדה. מומחה: שתי ההצעות מוגזמות.
כ-20 אלף הפלות חוקיות נעשות בכל שנה
כ-20 אלף הפלות חוקיות נעשות בכל שנה, ועל פי הערכות שונות, עוד כמה אלפים של הפלות לא חוקיות. למי מותר ולמי אסור להפיל בישראל, איך מתבצעת ההפלה ולמי צריך לפנות במקרה כזה?
 
70 אלף נשים מתות מדי שנה מהפלה לא בטיחותית

דו"ח שהתפרסם בשיתוף עם ארגון הבריאות העולמי חושף נתונים קשים בכל הקשור להפלות ברחבי העולם: 13% ממקרי המוות של אמהות בעולם נגרמים מהפלות, וזאת בשל הליכים לא בטיחותיים, בעיקר בשל מדיניות האיסור על הפלות במקומות רבים בעולם.

מסרגה מודרנית
על הנייר זה נשמע מבטיח: "אישה שרוצה להיפטר מהריון לא רצוי בולעת חמישה כדורים, הולכת הביתה ועושה הפלה. פתרון קל ונוח, עם אחוזי הצלחה גבוהים, עד שנזכרים בפרט הקטן שגינקולוגים נוטים לשכוח לפעמים: מסביב לרחם יש אישה.
רופא ביצע הפלה בביתו ולאשה נגרם זיהום
רישיונו של גינקולוג בכיר נשלל לחודש בגלל הפסקת הריון בלתי חוקית שעשה בביתו לבת 21, אך משרד הבריאות לא הודיע לציבור. היום אמורים להסתיים 30 ימי שלילת הרישיון של הגינקולוג הבכיר, הד"ר שמחה לצר.
חשבון משתמש
שלום אורח/ת

התחבר | משתמש חדש

לקישורים נוספים...

חיפוש

לתמונות נוספות...