מחקרים רפואיים

ראשי >מחקרים רפואיים
על הקשר בין הפלות לסרטן השד
השאלה אם קיים קשר כזה עוררה ויכוח עוד בשנת 1996, כשהחוקרים ניתחו לראשונה 21 מחקרים והסיקו, כי אכן קיים קשר בין הפלות יזומות לסרטן השד.
הגלולה להפסקת היריון - מסוכנת!
האמריקנים הגבירו את האזהרות מפני גלולת ההפלה הנמכרת בישראל בשם מיפג'ין.
הסיבה: אישה שמתה משימוש בכדור מקרה שלישי בארבע שנים.
בשל בדיקה מטעה: כאלף הפלות מיותרות בשנה

המספרים הקשים האלו נובעים מבדיקה בלתי אמינה שמזהה נוגדנים לנגיף CMV, שעלול לגרום נזקים ליילוד. למרות שקיימת בדיקה חדשה יחסית ואמינה, אין מספיק מודעות של הנשים והרופאים לקיומה.

שני סוגי הפלות
קיימים שני סוגים של הפלות: הפלות טבעיות והפלות יזומות (מלאכותיות). דמם לדני (וגינלי) הוא לעתים קרובות הסימן הראשון להפלה והוא עלול להיות מסוכן.  תחילה אמנם כמות הדמם קטנה, אך היא עלולה לגבור ולהביא את האישה לידי מצב שנקרא הלם תת-נפחי, הנובע מאבדן כמות דם ניכרת. בגלל הדמם הרב תחוש האישה סחרחורת, דפיקות לב מואצות וזיעה קרה.
השיטות הטכניות לביצוע הפלה
השיטות נבדלות לפי גיל ההריון בעת ביצוע ההפלה ולכן ישנן כמה שיטות שונות כמו: הפסקת הריון תרופתית, גרימת לידה וגרידה. כל השיטות המבצעות הפלה, לכולן מכנה משותף: סבל בלתי יתואר לעובר חסר האונים שאינו יכול להתמודד ולהילחם.
הפלות - סיכון להריון מאוחר יותר
הפלות מגבירות את רוב הסיבות המשמעותיות ללידה טרם זמנה, כולל תנוחה לא נכונה של העובר ושל השליה וצירים ספונטנים מוקדמים. נשים שעברו הפלה, נוטות ללדת תינוק פג מאוחר יותר, כמעט פי שניים מנשים שלא עברו הפלה, כך עולה ממחקר חדש.
הפלה מלאכותית מעלה הסיכון להפרעות נפשיות
חוקרים בשוודיה מצאו כי נשים שעברו הפלה מלאכותית עלולות לסבול ממצוקות נפשיות גם חמש שנים לאחר ההפלה. זאת בניגוד למצוקה נפשית לאחר הפלה טבעית, שיכולה להימשך כשישה חודשים "בלבד".
הסיכונים והסיבוכים
הפלה מלאכותית כרוכה בסיכונים ובסיבוכים שונים – מידיים ומאוחרים, וכן עלולה היא לגרום לתמותת אמהות. הסיבוכים המיידיים כוללים : קרע של הרחם; קרע של צוואר הרחם; דימומים; זיהומים מקומיים וכלליים; תסחיפים ריאתיים; חום; כאבים; הרעלת מים; פרכוסים; הלם; פגיעה באיברים תוך-בטניים.
חשבון משתמש
שלום אורח/ת

התחבר | משתמש חדש

לקישורים נוספים...

חיפוש

לתמונות נוספות...