מאת: יפעת גדות   |     |  www.Nfc.co.il    פורומים Nfc
 
קרוב ל-70,000 נשים, כמעט מחצית מהן באסיה, מתות בכל שנה כתוצאה מהפלות שבוצעו בצורה שאינה בטוחה זאת למרות ההתחייבות שנעשתה על-ידי הממשלות לפני עשור - לשפר את תחום זכויות האדם ואת הבריאות בתחום הפריון.

דוח, שהוצג בוועידה בת שלושה ימים, שמטרתה להעריך את התהליך שנעשה מאז הוועידה הבינלאומית בשנת 1994 בנושא אוכלוסיה והתפתחות (ICPD) בקהיר, הראה כי נעשו רק צעדים מעטים כדי למנוע מקרי מוות של אמהות כתוצאה מהפלות.

אליזבת מגירה, מי שעומדת בראש קבוצת Ipas העוסקת בהגנה על נשים מפני הפלות לא בטוחות צוטטה ברויטרס כשאמרה כי הפלות שאינן בטוחות מהוות איום רציני לבריאותן ולחייהן של נשים בכל העולם, לא רק באסיה.

הפלות לא בטוחות הוכרו כבר כדאגה חמורה במסגרת בריאות הציבור ב-ICPD כש-179 חברי האו"ם הציבו מטרות לשיפור בריאות הפריון של נשים, חינוך וזכויות. כמו-כן שיפור שירותי תכנון המשפחה והפחתת מספר ההפלות הלא בטוחות עד 2015.

הממשלות הסכימו גם, היכן שהפלות נחשבות חוקיות, לוודא כי הן נעשות בצורה בטוחה. אך מחקר של Ipas הראה כי בחלק מהאזורים מהוות ההפלות הלא בטוחות 50% מכל מקרי המוות הקשורים להריונות בקרב נשים.

לדברי מגירה יש בידיה נתונים המצביעים על כך כי 40 נשים בכל דקה עוברות הפלה לא בטוחה ו-200 מתות כתוצאה מכך בכל יום. המסר האמיתי הוא, כי מקרי מוות אלו וכן נכויות כתוצאה מהפלות לא בטוחות הן תוצאה שניתן למנוע.

שינוי החוקים ויישום של יעיל של השינויים הם הדרך היחידה לוודא כי נשים נהנות מזכויותיהן במלואן ויכלות להחליט האם ומתי להביא ילדים לעולם.

על-פי הדוח, אסיה נחשבת לאזור בו מתבצעות 55% מההפלות הלא בטוחות בעולם, הנתון הגבוה ביותר מכל אזור אחר, עם כ-10.5 מיליון הפלות כאלו בשנת 2000. אחריה אפריקה עם 4.2 מיליון הפלות לא בטוחות ואמריקה הלטינית והקריביים עם 3.7 מיליון.

מגירה הדגישה כי אפילו במקומות בהן ההפלות חוקיות הן עדיין נעשות בצורה לא בטוחה. בנפאל, הודו, אינדונזיה והפיליפינים, טיפול שלאחר הפלה קיים מאז שנת 1994. נשים עניות ולא נשואות, אלמנות, מתבגרות וגרושות הן אלו שתהיה להם את הגישה המעטה ביותר להפלות בטוחות.
 
חשבון משתמש
שלום אורח/ת

התחבר | משתמש חדש

לקישורים נוספים...

חיפוש

לתמונות נוספות...