הגלולה להפסקת היריון - מסוכנת!

ראשי >מחקרים רפואיים>הגלולה להפסקת היריון - מסוכנת!
מאת: יואב פרומר, כתב מעריב בניו-יורק, הילה אלרואי דה-בר ודן אבן - מעריב
 
מינהל המזון והתרופות האמריקני הודיע אתמול כי יחדד את האזהרות מפני השימוש בגלולת ההפלה RU486, המשווקת בישראל בשם מיפג'ין. ההחלטה התקבלה לאחר שבינואר האחרון מתה אישה בקליפורניה בגלל שימוש בכדור.
 
עד כה מתו שלוש נשים בארצות-הברית עקב נטילת הגלולה, מאז אושרה לשימוש במדינה בשנת 2000, אבל היצרנית, חברת EXELGYN הצרפתית, טוענת כי בכל שלושת המקרים נטילת הגלולה אינה הגורם למוות. עקב ההודעה האמריקנית, האזהרה על קופסאות הכדורים תהפוך חמורה יותר, והרופאים הנותנים מרשם לשימוש בה יגבירו את הפיקוח על הנשים שנוטלות אותה ואת המעקב אחריהן.
 
הגלולה מיוצרת על ידי חברת EXELGYN הצרפתית. היא אושרה לראשונה בצרפת בשנת 1989, וכיום משווקת ב-29 מדינות. בישראל אושר השימוש בגלולה רק בשנת 2000. לא ניתן לקנות אותה בבתי מרקחת רגילים, והשימוש בה מותר רק באישור הוועדות להפסקת היריון.
 
לאחרונה פורסם במעריב כי משרד הבריאות בארץ בוחן הקלות במתן הגלולה, ובהמלצת המועצה הארצית לגינקולוגיה נבדקת האפשרות לאפשר לנשים לבצע הפלות באמצעות הגלולה גם מחוץ לבתי החולים, במסגרת מרכזים רפואיים לבריאות האישה.
 
הגינקולוגית הבכירה ד"ר דגנית סמואל-אביטל טוענת כי השימוש ב מיפג'ין בטוח במסגרת המגבלות שעל פיהן ניתן לבצע הפלה רק עד סוף השבוע השביעי להיריון. "בכל טיפול רפואי קיימים סיכונים, אפילו בתרופות לכאבי ראש", אמרה סמואל, "אם נוקטים אמצעי זהירות, השימוש במיפג'ין מסתיים ללא סיבוכים".

לכתבה

חשבון משתמש
שלום אורח/ת

התחבר | משתמש חדש

לקישורים נוספים...

חיפוש

לתמונות נוספות...